Panattoni Park Ruda Śląska II powiększy się o nową halę magazynowo-przeładunkową

2024-02-12 13:58
Panattoni Park Ruda Śląska II
Autor: Mat. prasowe Panattoni Nowy, trzeci już budynek w Panattoni Park Ruda Śląska II przejdzie proces certyfikacji BREEAM

Panattoni Park Ruda Śląska II powiększy się o nową halę magazynowo-przeładunkową. Nowy obiekt o powierzchni 16 tys. m² przejmie w całości firma Konimpex – przedsiębiorstwo działające w obszarze handlu, logistyki i dystrybucji surowców chemicznych i przemysłowych.

Spis treści

  1. Panattoni powiększa park w Rudzie Śląskiej
  2. Nowa hala dla Konimpexu

Panattoni powiększa park w Rudzie Śląskiej

Panattoni Park Ruda Śląska II to centrum logistyczne położone w granicach miasta, przy ul. Hallera – 2 km od trasy DTŚ, która łączy Katowice z autostradą A1, oraz niedaleko autostrady A4.

W ramach części I i II inwestycji prowadzonych w Rudzie Śląskiej Panattoni zrealizowało już 160 tys. m² powierzchni. Drugi projekt zostanie rozbudowany o kolejny budynek, który przyniesie 16 tys. m² dodatkowej powierzchni magazynowej.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Wszystkie te inwestycje zostały w całości skomercjalizowane, a blisko pełnego wynajęcia jest także pozostający w budowie pierwszy etap Panattoni Park Ruda Śląska IV o powierzchni 45 tys. m², z czego  33 tys. m² wynajął już operator logistyczny – Regesta.

Przeczytaj także:

Nowa hala dla Konimpexu

Obecnie Panattoni rozpoczęło budowę trzeciego budynku w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II, który w całości zajmie Konimpex – przedsiębiorstwo z branży surowców chemicznych i przemysłowych. Nowy najemca będzie realizować tu procesy magazynowe i logistyczne.

Posiadanie lokalizacji w centrum śląskiej aglomeracji, blisko dotychczasowej bazy Konimpex, pozwoli firmie na zwiększenie obsługiwanych wolumenów oraz rozbudowę infrastruktury przeładunkowej. (…) Centralne położenie w aglomeracji z jednej strony gwarantuje dostęp do dwóch autostrad, a z drugiej do ogromnej populacji regionu.

– Tomasz Sikora, senior leasing manager w Panattoni 

Nowa hala w Panattoni Park Ruda Śląska II zostanie wyposażona w rozwiązania sprzyjające energooszczędności, oszczędności wody, bioróżnorodności, a także wellbeingu użytkowników.

Budynek przejdzie procedurę certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności