GLP Warsaw VI Logistics Centre – nowe centrum logistyczne tuż pod Warszawą

2024-02-09 14:23
GLP Warsaw VI Logistics Centre Konik Stary
Autor: Mat. prasowe GLP GLP Warsaw VI Logistics Centre w Starym Koniku ma być najbardziej energooszczędną inwestycją w portfolio GLP

GLP rozpoczęła realizację nowego centrum magazynowego w miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2. Budynek o powierzchni 37 tys. m² będzie najbardziej oszczędnym obiektem GLP w Polsce. Wśród zaplanowanych rozwiązań redukujących emisję dwutlenku węgla podczas eksploatacji budynku znajdą się m.in. pompy ciepła, zwiększona izolacja i smart metering.

Spis treści

  1. Nowe centrum GLP w Starym Koniku
  2. Zielona energia i ekologiczne ogrzewanie

Nowe centrum GLP w Starym Koniku

GLP rusza z budową kolejnego centrum magazynowego. GLP Warsaw VI Logistics Centre powstaje w podwarszawskiej miejscowości Stary Konik, tuż przy węźle autostrady A2. Inwestycja znajduje się na głównym szlaku drogowym łączącym Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Nowa hala magazynowa zaoferuje najemcom 37 tys. m² powierzchni wyposażonej w energooszczędne rozwiązania. Nowa inwestycja GLP ma powstawać zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. Zakończenie budowy obiektu przewidziano na drugą połowę 2024 r.

Przeczytaj także:

Zielona energia i ekologiczne ogrzewanie

GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie ogrzewane za pomocą pomp ciepła. Ponadto dach hali zostanie przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Rozwiązania te pozwolą na ograniczenie śladu węglowego budynku podczas jego użytkowania.

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z klientami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zero emisyjnych.

 – Magdalena Górska-Wojtas, business development manager w GLP

Plan budowy GLP Warsaw VI zakłada stosowanie dobrych praktyk gospodarki w obiegu zamkniętym, m.in. wykorzystanie certyfikowanych materiałów o obniżonym wpływie na środowisko, recykling odpadów budowlanych, a także zakup części materiałów od lokalnych dostawców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany