GLP Warsaw VI Logistics Centre – nowe centrum logistyczne tuż pod Warszawą
GLP rozpoczęła realizację nowego centrum magazynowego w miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2. Budynek o powierzchni 37 tys. m² będzie najbardziej oszczędnym obiektem GLP w Polsce. Wśród zaplanowanych rozwiązań redukujących emisję dwutlenku węgla podczas eksploatacji budynku znajdą się m.in. pompy ciepła, zwiększona izolacja i smart metering.
Spis treści
Nowe centrum GLP w Starym Koniku
GLP rusza z budową kolejnego centrum magazynowego. GLP Warsaw VI Logistics Centre powstaje w podwarszawskiej miejscowości Stary Konik, tuż przy węźle autostrady A2. Inwestycja znajduje się na głównym szlaku drogowym łączącym Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią.
Nowa hala magazynowa zaoferuje najemcom 37 tys. m² powierzchni wyposażonej w energooszczędne rozwiązania. Nowa inwestycja GLP ma powstawać zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. Zakończenie budowy obiektu przewidziano na drugą połowę 2024 r.
Przeczytaj także:
- Rusza budowa City Logistics Warsaw Airport IV. Obok lotniska powstaną 2 hale o powierzchni ponad 45 tys. m²
- 5 najważniejszych trendów technologicznych w logistyce w 2024 r. według ekspertów Blulog
Zielona energia i ekologiczne ogrzewanie
GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie ogrzewane za pomocą pomp ciepła. Ponadto dach hali zostanie przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Rozwiązania te pozwolą na ograniczenie śladu węglowego budynku podczas jego użytkowania.
Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z klientami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zero emisyjnych.
– Magdalena Górska-Wojtas, business development manager w GLP
Plan budowy GLP Warsaw VI zakłada stosowanie dobrych praktyk gospodarki w obiegu zamkniętym, m.in. wykorzystanie certyfikowanych materiałów o obniżonym wpływie na środowisko, recykling odpadów budowlanych, a także zakup części materiałów od lokalnych dostawców.