Nowoczesny Zakład Prefabrykacji Betonowej ARP Budownictwo w Suchedniowie został uroczyście otwarty

2023-10-05 17:40
Zakład Prefabrykacji Betonowej ARP Budownictwo w Suchedniowie
Autor: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Spółka ARP Budownictwo 4 października 2023 roku otworzyła nowoczesną fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie. Inwestycja powstała w miejsce zakładów „Marywil”, które w 2019 r. zostały przejęte przez ARP S.A. W fabryce znajdzie zatrudnienie co najmniej 100 osób.

Suchedniów, znany z dawnych Zakładów Wyrobów Kamionkowych „Marywil”, stał się miejscem, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Po zakupie terenu przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w 2019 roku, 11-hektarowy obszar przeszedł gruntowną metamorfozę, przygotowując się na przyjęcie jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie inwestycji w regionie świętokrzyskim. Bliskość infrastruktury drogowej i kolejowej dodatkowo podnosi atrakcyjność tej lokalizacji.

Patrycja Bębas, Prezes Zarządu ARP Budownictwo, podkreśla znaczenie inwestycji: "Ta inwestycja to nie tylko wsparcie dla lokalnego rynku pracy, ale również szansa na zwiększenie możliwości produkcyjnych ARP Budownictwo jako generalnego wykonawcy. Wierzymy, że dzięki temu zakładowi wzmocnimy naszą pozycję na rynku budowlanym, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju regionu i polskiego przemysłu."

Zakład Prefabrykacji Betonowej ARP Budownictwo w Suchedniowie
Autor: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Budownictwo prefabrykowane, w którym specjalizuje się nowy zakład, zdobywa coraz większą popularność. Dzięki precyzyjnemu wytwarzaniu w kontrolowanych warunkach, prefabrykaty gwarantują szybszą budowę, wyższą jakość oraz oszczędność czasu i kosztów. Wprowadzenie nowoczesnych technologii pozwoli na tworzenie budynków energooszczędnych, co jest zgodne z dążeniem do zrównoważonego budownictwa. 

Zakład, który docelowo zatrudni około 100 osób, a po planowanej rozbudowie nawet 150, przewiduje średnią wydajność dzienną linii technologicznych na poziomie 230 m3. To efektywnie daje możliwości produkcyjne na poziomie ok. 150 tys. ton rocznie.

Może zainteresuje Cię także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany