Baumit otwiera czwartą fabrykę w Polsce

2024-04-18 13:18
nowa fabryka Baumit
Autor: Mat. prasowe Baumit Baumit rusza z budową kolejnego zakładu produkcyjnego

Firma Baumit, międzynarodowy producent materiałów budowlanych, ogłosił budowę kolejnej fabryki w Polsce. Spółka zakupiła już w tym celu nieruchomość w województwie opolskim, a także otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spis treści

  1. Baumit otworzy czwarty zakład produkcyjny w Polsce
  2. Nowa fabryka produktów budowlanych: od farb i klejów po betony
Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

Baumit otworzy czwarty zakład produkcyjny w Polsce

Baumit to jeden z głównych producentów materiałów budowlanych, m.in. kompletnych systemów ociepleń, tynków maszynowych, systemów podłogowych, klejów do płytek, zapraw murarskich czy betonów. W Polsce działają obecnie trzy zakłady produkcyjne firmy: w Łowiczu, Pobiedziskach k. Poznania oraz w Bełchatowie.

Firma ogłosiła właśnie budowę kolejnej fabryki, tym razem w województwie opolskim. Sfinalizowano już transakcję zakupu działki pod nową inwestycję, spółka otrzymała również wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poszukując odpowiedniego miejsca do zainwestowania w nowoczesną fabrykę materiałów budowlanych, braliśmy pod uwagę wiele czynników, między innymi dostęp do surowców, infrastrukturę drogową, odległość od naszych rynków zbytu, ale także otwartość na inwestycje, deklarowaną, jak i rzeczywistą pomoc w spełnieniu warunków formalnych wymaganych przy realizacji przedsięwzięcia o tak dużej skali przez władze lokalne oraz kierownictwo strefy ekonomicznej. Wszystko to znaleźliśmy jako inwestor w Gminie Ujazd i Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kolejny zakład produkcyjny w Polsce pozwoli nam jeszcze skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać nasze produkty na południu Polski.

– Zbigniew Kaliciński, prezes zarządu Baumit sp. z o.o.

Nowa fabryka produktów budowlanych: od farb i klejów po betony

Nowa fabryka o powierzchni 5 tys. m² powstanie na 4,5-hektarowej działce położonej w województwie opolskim, w gminie Ujazd.  W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym będzie wytwarzane szerokie portfolio produktowe – od tynków i farb elewacyjnych przez zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe, tynki maszynowe po jastrychy, zaprawy murarskie czy betony.

Szacowany koszt inwestycji to około 100 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności