Stadler Converter: nowoczesny zakład w Białymstoku z 250 miejscami pracy otwarty

2024-11-25 13:39
Stadler Converter w Białymstoku
Autor: Materiał prasowy/ Stadler

Stadler otworzył w Białymstoku zakład Stadler Converter, centrum kompetencyjne w zakresie falowników trakcyjnych. Inwestycja o powierzchni 7 tys. m² wyposażona w nowoczesne technologie zatrudni docelowo 250 osób, wspierając lokalny rynek pracy i rozwój innowacyjnych technologii transportowych.

Spis treści

  1. Stadler Converter – nowoczesna inwestycja na Podlasiu
  2. Zaawansowane technologie w służbie mobilności
  3. Nowe miejsca pracy i współpraca z lokalnym środowiskiem
  4. Firma Stadler w Polsce

Stadler Converter – nowoczesna inwestycja na Podlasiu

Stadler, światowy lider w produkcji pojazdów szynowych i technologii transportowych, oficjalnie otworzył zakład Stadler Converter w Białymstoku. To nowoczesne centrum, które specjalizuje się w projektowaniu i produkcji falowników trakcyjnych oraz pomocniczych, a także ładowarek do baterii -  przeznaczonych do produkcji pojazdów transportu miejskiego, między innymi tramwajów czy wagonów metra.

Inwestycja ta jest ważnym krokiem w rozwoju lokalnego rynku pracy i wzmocnieniu pozycji regionu jako kluczowego gracza w sektorze zaawansowanych technologii.

Zaawansowane technologie w służbie mobilności

Nowy zakład Stadlera o powierzchni 7 tys. m² został wyposażony w innowacyjne technologie, które umożliwiają testowanie falowników w warunkach laboratoryjnych, symulujących realne działanie w pojazdach.

Oprócz przestrzeni produkcyjnych i laboratoriów zakład oferuje magazyny, biura, pomieszczenia socjalne oraz parking.

Przeczytaj również: Żabka ma nowy magazyn. Jest nowoczesny i zautomatyzowany. Zatrudni 600 pracowników

Stadler Converter w Białymstoku
Autor: Materiał prasowy/ Stadler

Nowe miejsca pracy i współpraca z lokalnym środowiskiem

W nowym zakładzie docelowo znajdzie zatrudnienie 250 osób, z czego blisko 100 już podjęło pracę. Firma aktywnie rekrutuje specjalistów w obszarze inżynierii elektrycznej, sterowania, elektroniki mocy oraz serwisu.

Stadler planuje nawiązać także współpracę z Politechniką Białostocką, aby wspierać rozwój lokalnych kompetencji i kształcenie nowych talentów.

Otwarcie zakładu Stadler Converter to istotny krok w rozwoju infrastruktury produkcyjnej w Polsce. Dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami i instytucjami edukacyjnymi firma wzmacnia swoją pozycję na rynku międzynarodowym, jednocześnie wspierając rozwój regionu Podlasia.

Zobacz także: Firma WPIP Construction zbudowała dwie nowe hale dla zakładu Guillin Polska

Firma Stadler w Polsce

Stadler Converter to kolejna inwestycja firmy, która w Polsce jest obecna od 2006 roku. Oprócz nowego zakładu w Białymstoku firma posiada fabrykę w Siedlcach, która produkuje pojazdy szynowe dla klientów polskich i zagranicznych oraz zakład w Środzie Wielkopolskiej, specjalizujący się w stalowych pudłach do tramwajów.

Polskie zakłady Stadlera wyprodukowały już ponad 980 pojazdów, z czego 70% trafiło na eksport. Wśród realizacji znajdują się między innymi tramwaje TANGO Lajkonik dla Krakowa oraz pociągi FLIRT dla Kolei Mazowieckich, PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Przeczytaj także: Nemera wybuduje w Szczecinie dwie kolejne hale produkcyjne. Finisz prac w przyszłym roku

#MuratorPlus: Orle gniazdo w Beskidach otwarte. Hotel Mercure Szczyrk Resort
Murowane starcie
Dach - blacha czy dachówka. MUROWANE STARCIE
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje