Panattoni buduje fabrykę w formule BTO (build-to-own). Wartość inwestycji ponad 80 mln euro

2023-04-14 15:28
Obiekt w formule BTO powstanie w zachodniej Polsce. Zakończenie inwestycji planowae jest na koniec 2023
Autor: Panattoni Obiekt w formule BTO powstanie w zachodniej Polsce. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023

Nowy obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce. Wartość projektu to ponad 80 mln euro. Deweloperem inwestycji jest Panattoni. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku. Powierzchni to ponad 40 000 mkw dla branży elektronicznej.

Inwestycję w formacie BTO (build-to-own)

Obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce i będzie odbywała się w nim produkcja artykułów gospodarstwa domowego. Wartość projektu to ponad 80 mln euro, powierzchnia 40 800 mkw. W ramach realizacji fabryki, Panattoni wzmocni posadzkę do nawet 20 ton, co pozwoli na implementację rozwiązań z zakresu automatyki całego ciągu technologicznego wymaganego przez klienta w procesie produkcji. Deweloper był również odpowiedzialny za zabezpieczenia i przygotowanie gruntów, a także dostarczy infrastrukturę drogową w obszarze inwestycji. Jest też zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej mocy przyłączeniowej, która wynosi 16 MW.

Fabryka zostanie przygotowana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa Panattoni i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zaimplementuje rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, przygotuje infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych, a także zielone strefy relaksu z ekologicznymi meblami. W pomieszczeniach biurowych Panattoni zadba o odpowiednią akustykę, jakość powietrza, a także zwiększony dostęp światła dziennego.

Dla naszego klienta jesteśmy niezbędnym wsparciem, jednocześnie pozostając otwartym na zmiany i gwarantując dotrzymanie harmonogramu”. – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni i dodaje, że zakłady produkcyjne stały się w ostatnich latach specjalnością Panattoni. Po międzynarodowym markach jak BSH, Leviat, Weber, Danfoss, czy Reynears Aluminium, przyszedł czas na kolejnego giganta w swojej branży, tym razem elektronicznej. Doświadczenie Panattoni, a także rosnące zjawisko nearshoringu, pozwalają stale powiększać nasze portfolio, na co jesteśmy gotowi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje