Inwestycję w formacie BTO (build-to-own)
Obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce i będzie odbywała się w nim produkcja artykułów gospodarstwa domowego. Wartość projektu to ponad 80 mln euro, powierzchnia 40 800 mkw. W ramach realizacji fabryki, Panattoni wzmocni posadzkę do nawet 20 ton, co pozwoli na implementację rozwiązań z zakresu automatyki całego ciągu technologicznego wymaganego przez klienta w procesie produkcji. Deweloper był również odpowiedzialny za zabezpieczenia i przygotowanie gruntów, a także dostarczy infrastrukturę drogową w obszarze inwestycji. Jest też zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej mocy przyłączeniowej, która wynosi 16 MW.
Fabryka zostanie przygotowana zgodnie z wysokim standardem zrównoważonego budownictwa Panattoni i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zaimplementuje rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, przygotuje infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych, a także zielone strefy relaksu z ekologicznymi meblami. W pomieszczeniach biurowych Panattoni zadba o odpowiednią akustykę, jakość powietrza, a także zwiększony dostęp światła dziennego.
Dla naszego klienta jesteśmy niezbędnym wsparciem, jednocześnie pozostając otwartym na zmiany i gwarantując dotrzymanie harmonogramu”. – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni i dodaje, że zakłady produkcyjne stały się w ostatnich latach specjalnością Panattoni. Po międzynarodowym markach jak BSH, Leviat, Weber, Danfoss, czy Reynears Aluminium, przyszedł czas na kolejnego giganta w swojej branży, tym razem elektronicznej. Doświadczenie Panattoni, a także rosnące zjawisko nearshoringu, pozwalają stale powiększać nasze portfolio, na co jesteśmy gotowi.