Jak feniks z popiołów! Firma Aksam, producent paluszków "Beskidzkich", rozbudowuje hale po pożarze
Po pożarze, który w lipcu 2024 r. zniszczył część fabryki w Malcu (woj. małopolskie), firma Aksam (producent m.in. "Paluszków Beskidzkich") nie tylko podjęła decyzję o odbudowie swojego zakładu, ale także zaplanowała jego rozbudowę, która pozwoli jej zwiększyć produkcję i umocnić pozycję na rynku.
Spis treści
Pożar fabryki Aksam
13 lipca 2024 r. w wyniku pożaru spora część zakładu Aksam uległa zniszczeniu. Choć żaden z pracowników nie ucierpiał, dwie hale uległy na tyle poważnym uszkodzeniom, że firma była zmuszona do znacznego ograniczenia produkcji.
W obliczu kryzysu jej właściciel Adam Klęczar, zamiast ograniczyć zatrudnienie, ogłosił, że żaden z 600 pracowników nie zostanie zwolniony, co spotkało się z ogromnym uznaniem społecznym.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Aksam, producent Paluszków Beskidzkich, wznowił produkcję. Co dalej? Od jesieni praca w wynajętej hali
Rozbudowa fabryki Aksam
Mimo pożaru Aksam w bardzo krótkim czasie zdołał uruchomić swoją największą halę. W zaledwie miesiąc odbudowano ścianę, a nawet przygotowano park maszynowy. Na tym jednak nie koniec, miesiąc później firma zdecydowała się na najem powierzchni, gdzie mogła kontynuować swoją produkcję.
Teraz Aksam idzie o krok dalej. Właśnie zapadła ważna decyzja dotycząca rozbudowy fabryki. Radni Rady Gminy Kęty uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią przekształcenie terenów rolniczych w przemysłowe.
Przeczytaj również: Żabka ma nowy magazyn. Jest nowoczesny i zautomatyzowany. Zatrudni 600 pracowników
Odbudowa hal po pożarze trwa pełną parą! Pierwszy budynek rośnie w oczach i już niedługo zostanie uruchomiona w nim produkcja naszych przekąsek. Następne są na etapie projektowania, wkrótce wystartujemy też z kolejnymi pracami budowlanymi, aby jak najszybciej odbudować (a nawet powiększyć) nasz zakład
— czytamy w mediach społecznościowych firmy.
Dzięki temu firma zyska możliwość rozbudowy swojego zakładu na terenie pomiędzy Malcem a Osiekiem, a inwestycja, której wartość szacowana jest na 70 milionów złotych, staje się realna.