Inwestycja 7R City Flex Wrocław Airport to obiekt magazynowo-produkcyjny wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2023-02-24 8:37
7R City Flex Wrocław Airpor
Autor: 7R Inwestycję zlokalizowano przy węźle Wrocław Lotnisko, czyli obszarze objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Wrocław, w którym wysokość zabudowy w wydzielonej strefie wynosi 20 m. W zakresie realizacji inwestycji znalazła się również przebudowa ul. Granicznej dla obsługi komunikacyjnej obiektu

Inwestycja 7R City Flex Wrocław Airport obejmuje obiekt magazynowo-produkcyjny wraz z biurami i zapleczem socjalnym oraz infrastrukturą towarzyszącą. Została zrealizowana w ciągu pięciu miesięcy przez firmę Atlas Ward Polska i uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

W jej ramach zrealizowano jezdnię bitumiczną o szerokości 7 m ze ścieżką pieszo-rowerową o szerokości 3 m, a także poboczem gruntowym o łącznej długości 168 m wraz z przebudową zjazdu oraz przejść dla pieszych przez ul. Graniczną.Wykonano również przesadzenia drzew, wysadzono nową zieleń. Zrealizowano także przebudowę sieci oświetlenia ulicznego, elektroenergetycznej oraz gazowej.

Konstrukcję obiektu stanowią elementy prefabrykowane (słupy żelbetowe), konstrukcja dachu jest stalowa, a obudowy ścian wykonano z płyt warstwowych.

Część magazynowa inwestycji została przeznaczona do magazynowania i przechowywania dokumentów w opakowaniach kartonowych. Wyposażono ją w regały wysokiego składowania z systemem pomostów i schodów oraz windę towarowo-osobową z samonośnym 19-metrowym szybem windowym.

Charakterystyka obiektu

7R City Flex Wrocław Airport

  • Lokalizacja: ul. Graniczna 8AA, Wrocław
  • Realizacja: wrzesień 2020–luty 2021
  • Powierzchnia terenu: 33 158 m2
  • Powierzchnia zabudowy: 10 657 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 10 726 m2
  • Kubatura: 159 500 m3
  • Parking: naziemny na 119 miejsc (w tym: 4 dla osób niepełnosprawnych, 7 dla osób korzystających z usług car-sharingu oraz 10 dla aut ciężarowych)
  • Certyfikat: BREEAM Very Good
  • Projekt architektoniczny: ARCHITEKTURA NOVA
  • Inwestor: 7R
  • Generalny wykonawca: Atlas Ward Polska

Zastosowane w magazynie rozwiązania techniczne pozwalają na dostęp pieszy do każdego z poziomów składowania. Obiekt wyposażono w instalację tryskaczową, a także oddymianie grawitacyjne w części niższej oraz mechaniczne w części wyższej. Hala została zaprojektowana na gęstość obciążenia ogniowego przekraczającą 4000 MJ/m2.

W inwestycji zastosowano również oszczędną białą armaturę, zawory odcinające przed blokami sanitarnymi, system oświetlenia LED wraz z czujnikami ruchu, oświetlenie z czujnikiem zmierzchu w wiacie rowerowej, zegar astronomiczny do kierowania oświetleniem zewnętrznym, instalacje fotowoltaiczne, opomiarowanie zużycia energii zgodnie z wytycznymi BREEAM, miejsca przeznaczone dla car-sharingu, nasadzenia roślinności rodzimej zgodnie z wytycznymi BREEAM, tablice edukacyjne oraz domki dla owadów.

Osobom niepełnosprawnym zagwarantowano dostęp do parterowej części budynków dzięki zastosowaniu układu bezprogowego. Szerokość przejść i otworów drzwiowych umożliwia swobodny przejazd wózkiem. Zapewniono także miejsca parkingowe.

Czytaj więcej:

7R City Flex Wrocław Airport
Autor: 7R Zastosowane w magazynie rozwiązania techniczne pozwalają na dostęp pieszy do każdego z poziomów składowania. Obiekt wyposażono w instalację tryskaczową, a także oddymianie grawitacyjne w części niższej oraz mechaniczne w części wyższej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Inwestycje