Targi MODERNLOG startują 30 maja – poznaj program

2023-05-29 11:05
Targi MODERNLOG
Autor: MODERNLOG

30 maja na 4 dni pawilon nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się centrum nowoczesnej logistyki, gdzie spotkają się liderzy branży, przedstawiciele producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań. W programie: konferencja Smart Warehouse, konferencje organizowane przez Partnerów Branżowych targów oraz pokazy maszyn na żywo.

Spis treści

  1. Konferencja Smart Warehouse
  2. Pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log
  3. Konferencje Partnerów Branżowych

MODERNLOG organizowany jest w ramach bloku targów prezentujących dorobek polskiego i światowego przemysłu – towarzyszyć mu będą targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Łącznie, w ramach całego bloku targowego, zaprezentuje się ponad 600 wystawców.

„Z roku na rok targi MODERNLOG nie tylko powiększają swoją powierzchnię czy liczbę wystawców, ale także zyskują na znaczeniu w branży. Już za kilka dni pawilon 6 MTP zapełni się międzynarodowymi firmami, które zaprezentują najlepsze rozwiązania z zakresu m.in. logistyki 4.0, technologii transportu, systemów magazynowania, komisjonowania i gospodarki magazynowej, pakowania i systemów identyfikacji, software’u i rozwiązań IT dla intralogistyki, a także usług logistycznych, w tym logistyki kontraktowej” – zapowiada Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów MODERNLOG.

Ale nie tylko oferta na stoiskach będzie bogata. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z programem pozostałych wydarzeń targów: konferencji Smart Warehouse czy pokazów maszyn na żywo w strefie In4Log. MODERNLOG to logistyka 4.0, innowacje, trendy, spotkania na żywo – i tego na pewno nie zabraknie na przełomie maja i czerwca w Poznaniu.”

Targi MODERNLOG
Autor: MODERNLOG

Konferencja Smart Warehouse

Jakimi kolegami w pracy będą (lub już są) roboty? Czy, a raczej, dlaczego sprzedawca internetowy powinien skorzystać z fulfillment? AI i IoT w magazynie – czy dla wielu to nadal science fiction? Kiedy wystarczy mechanizacja, a kiedy uzasadniona jest automatyka? Jak dziś działają nowoczesne magazyny i ile można zyskać dzięki synergii technologii? Jak przygotować kadry do pracy z automatyką? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji Smart Warehouse, która odbędzie się w dniach 31.05-1.06.

Na scenie w pawilonie 6 spotkają się praktycy z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie, aby w ramach pięciu paneli dyskusyjnych podzielić się swoją wiedzą z gośćmi targowymi. Konferencja rozpocznie się rozmową Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie z udziałem online Aleksandry Przegalińskiej (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Magdaleny Morze (Łukasiewicz – PIT), Moniki Dudy (DHL Supply Chain), Malwiny Faliszewskiej. Tematy kolejnych dyskusji to:

  • Mechanizacja i automatyzacja pracy w magazynie,
  • AGV roboty,
  • Fulfillment – logistyka dla e-commerce oraz #IoT digitalizacja.

Wśród prelegentów przedstawiciele m.in. Dachser, Ferag, GXO, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment, Jungheinrich, Miebach, PSI, SSI Schäfer, Toyota Material Handling. W ramach Smart Warehouse dostępna będzie również specjalna strefa networkingowa, a na scenie – poza głównymi panelami dyskusyjnymi – odbędą się również wystąpienia w cyklu Scena Partnerów (m.in. Hardis Group, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment i Modivo).

Na zakończenie wystąpi gość specjalny: himalaista Adam Bielecki, który opowie o swoich dwóch ostatnich wyprawach do Peru i Pakistanu. Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny: www.smartwarehouse.modernlog.pl.

Pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log

Nieodłączoną częścią MODERNLOG są pokazy maszyn w strefie In4Log, podczas których będzie można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom i przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Prezentacje odbywać się będą codziennie o każdej pełnej godzinie we współpracy z partnerami technologicznymi, wśród których znajdują się firmy: AIUT, Mosca, Fronius, Craemer, AnterSystem, Continental, RedSteel, PolPlan, LGS Maximal, Agroma Polsad, LineLaser. Strefa In4Log kolejny rok realizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog.

Konferencje Partnerów Branżowych

Po raz pierwszy w ramach targów odbędą się dwie konferencje organizowane przez Patronów Branżowych wydarzenia – obie 30 maja. Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej zaprasza na Konferencję Regałową, podczas której eksperci przedstawią zagadnienia dotyczące systemów składowania, z którymi na co dzień mierzą się zarządzający magazynami (godz. 10:00-14:00, Sala Niebieska w Holu Wschodnim). Natomiast Kierunek na strefę nowoczesnej logistyki to konferencja organizowana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Prelegenci rozmawiać będą o tym czy obecny stan logistyki to skutek geopolitycznego „efektu motyla”, czy dobrze zarządzana i ustabilizowana zmiana oraz czy trend zmian w logistyce daje optymistyczne spojrzenie w przyszłość (godz. 12:00-15:00, scena w pawilonie 6). 

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG potrwają od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Lista wystawców, szczegóły wydarzenia oraz bilety dostępne na: www.modernlog.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności