Europejskie centrum logistyczne DACHSER w Bremie zostało rozbudowane

2023-04-13 5:35
Centrum logistyczne DACHSER
Autor: materiały prasowe Centrum logistyczne DACHSER rozwija bazę logistyczną w Bremie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy centrum logistyczne DACHSER w Bremie, w Niemczech powiększyło powierzchnię przeładunkową, do prognozowanego wzrostu popytu w przyszłości. Powierzchnię użytkową obiektu zwiększono o około 3 300 m2, co daje jeszcze więcej miejsca do obsługi towarów przemysłowych i konsumpcyjnych dla obszaru biznesowego European Logistics.

Centrum logistyczne DACHSER

Dzięki rozbudowie, europejskie centrum logistyczne DACHSER w Bremie ma teraz łącznie 12 000 m² powierzchni terminalu tranzytowego. Terminal posiada 132 bramy - w tym 30 nowych - do załadunku i rozładunku ciężarówek. Centrum logistyczne dysponuje obecnie 74 000 m² nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej.

Inwestycja obejmują także infrastrukturę do ładowania i obsługi pojazdów elektrycznych. Zainstalowano osiem punktów ładowania dla samochodów elektrycznych i cztery punkty ładowania dla elektrycznych ciężarówek. Powstało także dodatkowe centrum kontroli, które ma wspierać kierowców. Oddział DACHSER w Centrum Transportu Towarów (GVZ) zatrudnia obecnie blisko 200 osób.

Lokalizacja DACHSER w Bremie, dysponująca dobrą infrastrukturą, jest klasyfikowana jako kontenerowa stacja towarowa w sieci transportowej DACHSER. To pozwala na przyspieszenie procesów związanych z morskim transportem towarów, eliminując często znaczne czasy tranzytu i przeładunku, które występują w innych dużych, ruchliwych portach.

Ściśle współpracujemy z naszymi kolegami z DACHSER Air & Sea Logistics – realizowane przez nas usługi mocno się zazębiają. Dzięki temu nasi klienci czerpią korzyści z dostępu do globalnych usług logistycznych przy współpracy z jednym partnerem. Wartością dodaną jest fakt, że w Bremie fracht morski jest wprowadzany bezpośrednio do naszej sieci transportu lądowego i dystrybuowany do odbiorców w całej Europie. Dzięki temu łańcuch dostaw jest bardziej przewidywalny i efektywny, gdyż możemy samodzielnie zarządzać wszystkimi procesami - komentuje Michael Schrader, General Manager European Logistics w DACHSER w Bremie. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności