Prologis buduje nową fabrykę dla Ziehl-Abegg w parku logistycznym Prologis Park Łódź

2023-01-30 16:38
Budowa parku logistycznego Prologis Park Łódź
Autor: Prologis Park Łódź Uroczystość symbolicznego rozpoczęcie budowy fabryki o powierzchni 17 000 metrów kwadratowych dla Ziehl-Abegg w parku logistycznym Prologis Park Łódź, październik 2022

W parku logistycznym Prologis Park Łódź rozpoczęła się budowa fabryki o powierzchni 17 000 metrów kwadratowych dla Ziehl-Abegg. Firma specjalizuje się w dziedzinie wentylacji, sterowania i techniki napędowej.

Prologis Park Łódź

Firma zainwestuje około 50 milionów euro w nowy zakład produkcyjny w centralnej Polsce. W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie do 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku. Megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja zwiększają popyt i wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować około 50 milionów euro w nowy zakład produkcyjny w centralnej Polsce. Zakładamy stworzenie od 300 do 400 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat - mówi Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg.

Cieszę się z kolejnej inwestycji w Łodzi. To dalszy rozwój terenów, które wiele lat temu przeznaczyliśmy na działalność przemysłową. Nowy zakład produkujący wentylatory zatrudni 400 osób – to dobra wiadomość dla Łodzi. Każda inwestycja i każde nowe miejsce pracy w naszym mieście cieszy. I za to dziękuję - komentuje Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent miasta Łodzi.

Budynek DC1, o wysokości 12 metrów w świetle, będzie energooszczędny oraz zorientowany na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zostanie poddany certyfikacji BREEAM i będzie ubiegał się o notę na poziomie „Excellent”, co będzie potwierdzeniem, że obiekt wzorowo spełnia międzynarodowe wymagania w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Zlokalizowanie fabryki w parku logistycznym to decyzja, które wymaga trzech rzeczy – stabilnego partnera do współpracy, korzystnych cen mediów i stworzenia atrakcyjnego miejsca pracy dla przyszłych pracowników. To wszystko dostarczyliśmy w Prologis Park Łódź. Transparentność kosztów, prosta umowa Clear Lease®, wykorzystanie OZE czy wreszcie nowa szklana fasada części biurowej sprawiły, że firma rozpocznie działalność w naszym parku już w połowie 2023 roku - komentuje Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis

Prologis Park Łódź
Autor: materiały prasowe W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie do 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku.

Nowy magazyn będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez Ziehl-Abegg. Cała powierzchnia dachu będzie przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w budynku zostaną umieszczone destryfikatory, które umożliwią odzysk ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Nawet 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne – zarówno w biurze, jak i w hali. Budynek będzie charakteryzował się zwiększoną izolacją termiczną ścian oraz dachu, przez co znacznie ograniczy się zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. W ramach inicjatywy PARKlife™ planowane jest także zagospodarowanie terenów zielonych, włącznie z budową boiska do gier zespołowych.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany