Pożar hali produkcyjnej w Niepołomicach. Gasiło ją 100 strażaków

2024-07-02 15:35
Straż pożarna
Autor: Getty Images/FooTToo

W sobotę, 29 czerwca, w hali produkcyjnej w Niepołomicach, w której składowano m.in. opony, wybuchł pożar. Około godziny 16:00 strażacy zostali wezwani na miejsce i mniej więcej po dwóch godzinach udało się im opanować ogień. Do gaszenia wezwano aż stu funkcjonariuszy.

W rozmowie z “Dziennikiem Polskim”, mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, powiedział, że do gaszenia palącej się hali produkcyjnej przy ul. Na Grobli w Niepołomicach dotarło aż 20 samochodów straży pożarnej. Strażakom z Niepołomic pomagały zastępy z Gdowa, Wieliczki, Kłaju i Krakowa.

— Pierwsze działania ukierunkowano na ograniczenie dostępu powietrza do wnętrza budynku i stłumienie wydostających się płomieni na dachu — czytamy w mediach społecznościowych OSP Niepołomice.

Po 2 godzinach walki z ogniem i ogromnym upałem udało się powstrzymać rozprzestrzenianie pożaru. Nie ma ani ofiar śmiertelnych, ani rannych. Oprócz tego zasługą strażaków jest uratowanie większości budynku, mimo że ogień objął ok. 80 m kw. jego powierzchni. W sumie cała akcja trwała 4 godziny.

Źródło: bochnianin.pl, dziennikpolski.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności