Park Gliwice z nowym najemcą - start inwestycji Q4 2023!

2023-09-12 6:43
MDC2 Park Gliwice
Autor: MDC2 MDC2 Park Gliwice rozpocznie swoją działalność jesienią 2023 roku. Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate

Deweloper MDC2 wraz z inwestorem – Invesco Real Estate sfinalizowali najem 10 784 mkw. powierzchni w MDC2 Park Gliwice. Najemcą jest międzynarodowy spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania IT dla rynków energetycznych, dostawców usług, przedsiębiorstw z branży przemysłowej.

MDC2 Park Gliwice

MDC2 Park Gliwice jest realizowany w standardzie BREEAM New Construction na najwyższym poziomie, Outstanding. Tak wysoka ocena jest możliwa dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań podnoszących efektywność energetyczną budynków, a także dzięki przemyślanemu otoczeniu z zachowaniem jego bioróżnorodności, przygotowanemu z myślą o dobrostanie pracowników i gości obiektu.

W skład MDC2 Park Gliwice wchodzą 3 budynki magazynowe o łącznej powierzchni 57 000 m². Centrum logistyczne znajduje się przy styku dwóch autostrad: A4, która biegnie przez Polskę ze wschodu na zachód, zaczynając od Ukrainy, przez Niemcy aż do Hiszpanii, oraz A1, przebiegającą z północy na południe, łączącą porty bałtyckie z Morzem Śródziemnym. Okoliczne szlaki komunikacyjne obejmują także sieć dróg krajowych, między innymi lokalną Drogową Trasę Średnicową – niezwykle popularną w Aglomeracji Górnośląskiej.

Cieszę się, że wraz Filipem Deleżyńskim mogliśmy doradzać w procesie wyboru lokalizacji dla nowego najemcy MDC2. Projekt musiał zostać zrealizowany w krótkim czasie, a dzięki doskonałej współpracy z właścicielem parku, udało się nam spełnić oczekiwania klienta. O wyborze inwestycji zdecydowały czynniki takie, jak: lokalizacja parku w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polityka ESG właściciela nieruchomości. Co więcej, budynek otrzyma certyfikat BREEAM New Construction Outstanding, co było istotne dla klienta, który w MDC2 ulokuje swój flagowy europejski projekt – mówi Łukasz Ciepły, Senior Associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers

MDC2 Park Gliwice rozpocznie swoją działalność jesienią 2023 roku. Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate.  W transakcji najmu doradzała agencja Colliers.

Źródło: materiały prasowe MDC² 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności