MLS System inwestuje w Zaczerniu koło Rzeszowa. Nowa inwestycja w branży fotowoltaicznej!

2023-05-15 16:19
Nowa inwestycja w branży fotowoltaicznej
Autor: Commercecon Nowa inwestycja w branży fotowoltaicznej. Commercecon buduje halę produkcyjno-magazynową dla ML System

W Zaczerniu koło Rzeszowa trwa realizacja nowej inwestycji spółki ML System. Halę produkcyjno-magazynową buduje Commercecon. W zakładzie o łącznej powierzchni prawie 20 tys. mkw. docelowo zatrudnienie znajdzie 120 osób. Nowa hala zwiększy powierzchnię użytkową firmy z 25 tys. do 45 tys. mkw.

ML System nowe inwestycje spółki

Nowy zakład ML System powstaje w Zaczerniu, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siedziby firmy. Będzie nowoczesnym miejscem wytwarzania na masową skalę pierwszych na świecie modułów w oparciu o wykorzystanie tzw. studni kwantowych, co – oprócz wysokich parametrów produktu – da niespotykaną wcześniej trwałość i atrakcyjny wygląd.

Jak wyjaśnia Dawid Cycoń, Prezes Zarządu Spółki ML System, inwestycja podyktowana jest ciągle rosnącym zapotrzebowaniem rynku na technologie OZE, a wytwarzane w nowym zakładzie moduły będą odpowiedzią na coraz wyższe wymagania względem charakterystyki energetycznej budynków, spowodowane uchwaleniem przez Parlament Europejski w marcu tego roku projektu nowej dyrektywy budynkowej. – Nowa fabryka pozwoli nam na zwiększenie naszych dotychczasowych zdolności produkcyjnych, a co za tym idzie na skuteczniejsze reagowanie na oczekiwania rynku – dodaje.

Przeczytaj też:

Jak pokazują ostatnie lata, korzystanie z odnawialnych źródeł energii to nie chwilowa moda, a świadomy kierunek rozwoju rynku energetycznego podyktowany troską o środowisko naturalne, ale i portfel. Zdecydowanie największy udział w energii pozyskiwanej z OZE, która stanowi ok. 20 proc. energii wyprodukowanej w Polsce, ma fotowoltaika.

Pod koniec grudnia 2022 roku moc zainstalowanych w Polsce instalacji fotowoltaicznych przekroczyła 12 GW, to o 58,7 proc. więcej niż na koniec grudnia 2021 roku. Rynek fotowoltaiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija – rośnie liczba i moc instalacji, ale powstają także nowe fabryki paneli fotowoltaicznych. Najlepszym przykładem jest nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa spółki ML System, którą budujemy.

Powierzenie nam przez klienta realizacji swojej nowej inwestycji dowodzi naszych wysokich kompetencji, profesjonalnego podejścia do realizacji zleceń, ale przede wszystkim umiejętności działania w dynamicznie zmieniającej się sytuacji w branży budowlanej, z jaką mamy do czynienia

– mówi Hubert Hoffman, właściciel Commercecon

Jaka będzie nowy zakład ML System?

Budowana przez Commercecon hala będzie miała wysokość 12 metrów, a jej całkowita powierzchnia – w skład której wejdzie część produkcyjno-magazynowa oraz nowoczesna przestrzeń biurowo-socjalna – wyniesie prawie 20 tys. mkw.

Budynek zasilany będzie energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznych na zadaszeniu i elewacji budynku. Naturalnie pochodzić one będą z naszego zakładu produkcyjnego – informuje Dawid Cycoń.

Obiekt powstaje na działce o powierzchni 3,1 ha. Zagospodarowany zostanie teren wokół niego, na którym powstaną strefy zielone, droga wewnętrzna, parking na 85 miejsc, a także infrastruktura techniczna ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym oraz zbiornikiem do celów pożarowych. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze przed końcem 2023 roku.

Źródło: Commercecon

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE Z DZIAŁU Aktualności

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany