Bramy przeciwpożarowe - skuteczna ochrona przed ogniem i dymem w hali przemysłowej

2023-05-29 16:48 Materiał sponsorowany
Skuteczna ochrona przed ogniem i dymem – bramy przeciwpożarowe
Autor: „Małkowski-Martech” S.A. Opuszczana brama przeciwpożarowa Marc-O EI30 EI60 EI120

Głównym zadaniem bram przeciwpożarowych jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz zminimalizowanie strat materialnych w przypadku pożaru w obiekcie. W sytuacji zagrożenia sprawdzą się bramy przeciwpożarowe firmy „Małkowski-Martech” S.A. Dzięki nim można skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia: zabezpieczyć drogi ewakuacyjne i odizolować obszary narażone na ryzyko.

Spis treści

  1. Odpowiednia konstrukcja
  2. Bramy przeciwpożarowe jako element systemu bezpieczeństwa pożarowego
  3. Bramy dymoszczelne Marc-Ok
  4. Kompleksowa oferta producenta

Odpowiednia konstrukcja

Konstrukcja bram przeciwpożarowych „Małkowski-Martech” S.A. została starannie zaprojektowana, aby utrzymać wysoki stopień ognioodporności przez określony czas. Gdy wybucha pożar, bramy skutecznie hamują rozprzestrzenianie się ognia, ograniczając jego wpływ na pozostałe części budynku lub sąsiednie obiekty.

W zależności od wymagań, bramy przeciwpożarowe firmy „Małkowski-Martech” S.A. mogą być wykonane z ognioodpornych stalowych paneli lub z włóknem szklanym. Co istotne, oferowane przez spółkę bramy przeciwpożarowe skutecznie powstrzymują również dym, uniemożliwiając jego rozprzestrzenianie się na inne obszary budynku. 

Skuteczna ochrona przed ogniem i dymem – bramy przeciwpożarowe
Autor: „Małkowski-Martech” S.A. Przesuwna brama przeciwpożarowa Marc-P EI30 EI60 EI120

Bramy przeciwpożarowe jako element systemu bezpieczeństwa pożarowego

Ważnym aspektem bram przeciwpożarowych jest ich integracja z systemem bezpieczeństwa pożarowego. Dzięki czujnikom dymu i temperatury, bramy mogą działać w trybie automatycznym, zamykając się w przypadku wykrycia zagrożenia.

W halach przemysłowych najczęściej znajdują zastosowanie:

  • bramy kurtynowe Marc-Ok EI60 i EI120,
  • bramy przesuwne Marc-P EI30, EI60 i EI120,
  • bramy opuszczane Marc-O EI30, EI60 i EI120,
  • kurtyny dymowe stałe i automatyczne.

Bramy panelowe oferowane są opcjonalnie w klasie A1 reakcji na ogień, zapobiegając wydzielaniu się dymu, co ma duże znaczenie np. w branży spożywczej lub odzieżowej.

Małkowski-Martech
Autor: „Małkowski-Martech” S.A. Przeciwpożarowa brama kurtynowa Marc-Ok EI60 EI120

Bramy dymoszczelne Marc-Ok

Definicja dymoszczelności wskazuje, że podstawowym zadaniem bramy w takim wykonaniu jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się dymu, który jest równie niebezpieczny jak sam ogień. Dlatego na uwagę zasługują bramy kurtynowe Marc-Ok EI60 i EI120, które produkowane są także w wersji dymoszczelnej. Spełniają one postanowienia normy EN 16034:2014, co gwarantuje ograniczenie przenikania dymu przez bramę zgodnie z wymaganiami klas Sa i S200 (według PN-EN 13501-2:2016).

Warto podkreślić, że oferowane przez spółkę bramy przeciwpożarowe objęte są zharmonizowanymi normami wyrobu, przy wprowadzaniu do obrotu są opatrzone znakiem CE oraz mają Deklarację Właściwości Użytkowych.

Skuteczna ochrona przed ogniem i dymem – bramy przeciwpożarowe
Autor: „Małkowski-Martech” S.A. Kurtyna dymowa stała Marc-Kds

Kompleksowa oferta producenta

Firma „Małkowski-Martech” S.A. to producent certyfikowanych, biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, którego wyroby zapewniają bezpieczeństwo inwestycji, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Oferuje szeroką gamę produktów, które znajdują zastosowywanie  w różnego typu obiektach, m.in. przemysłowych, handlowych, użyteczności publicznej, a także kultury i nauki.

Spółka jest obecna na każdym etapie realizacji – od projektu aż po montaż. Produkuje m.in. przeciwpożarowe bramy kurtynowe, bramy przesuwne, opuszczane, kurtyny dymowe, zamknięcia systemów transportowych. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie opracowuje własne rozwiązania, co umożliwia przygotowanie produktów pod konkretne wymagania projektu oraz klientów.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
NAJNOWSZE Z DZIAU Zabezpieczenia